Deň s kamarátmi na farme

(4 recenzie zákazníkov)

8.00 (bez DPH 7.27)

13 detailných fotografií zvieratiek z farmy doplnených kratučkým komiksom pre najmenšie deti.
Skutočné zvieratká na bielom  pozadí
Malým deťom by sme mali najskôr ukázať, ako vyzerajú ozajstné zvieratká predtým, než začnú čítať ilustrované knižky. Biele pozadie im pomôže sústrediť sa na to podstatné.

Na sklade

Katalógové číslo: 002 Kategórie:

Popis

Kúpte tú správnu knižku pre prvé čítanie

 • Domáce zvieratká z nášho dvora, ktoré by mali poznať všetky deti
 • Veľké fotografie, žiadne pokrivené ilustrácie
 • Takmer nezničiteľné prevedenie (robustná väzba, fólie na všetkých stranách)
 • Krátky zrozumiteľný text
 • Špeciálne navrhnutá pre najmenších čitateľov

Macko Tobi zažije úžasný deň na farme: od skorého rána pomáha zvieratkám, dozvie sa o nich veľa zaujímavého formou krátkeho komiksu. Na ľavej strane je vždy veľká fotografia zvieratka a na pravej strane je rozpracovaný krátky príbeh.


Macko Tobi sa prechádza po farme a pomáha riešiť rôzne situácie, ktoré sa bežne vyskytujú na každom gazdovstve: kŕmi zvieratká, čistí maštaľ, poškrabká zvieratká za ušami. V knihe je zobrazených spolu 13 zvieratiek z gazdovského dvora: pes, mačka, zajac, sliepka, hus, kačka, moriak, prasa, ovca, koza, somár, krava a kôň.


V knihe sú zobrazené reálne fotografie zvieratiek na bielom pozadí, aby sa deti vedeli ľahšie sústrediť na to podstatné.


Hra ku knihe Deň s kamarátmi na farme obsahuje všetky zvieratká z farmy, ich tieň a výrez srsti alebo peria. Kartičky treba najprv vystrihnúť a potom deti môžu priraďovať k sebe trojice, alebo si zahrať obdobu pexesa.

Ak stále váhate s kúpou, možno Vás presvedčí týchto

7 dôvodov, prečo by ste mali chcieť knižku Deň s kamarátmi na farme a hru Tieň a kožúšok?

1. Reálne zvieratká na bielom pozadí

Knižka je výnimočná tým, že obsahuje reálne fotky zvieratiek na bielom pozadí. Je to preto tak, aby deti už od začiatku videli, ako zvieratko naozaj vyzerá. ideálne ešte predtým, ako dieťatko uvidí jeho rôzne kreslené podoby. Scénka je zasadená do prostredia, pomocou jednoduchých línií. Biele pozadie je zvolené preto, aby dieťa vedelo, na čo sa má sústrediť a nerušilo ho okolie.
Ako merítko slúži postavička macka, ktorý sa pri každom zvieratku pristaví. Dieťa tak vie povedať, aké veľké je zvieratko v porovnaní s mackom.

2. Kniha rastie so schopnosťami Vášho dieťatka

Knižka s hrou je určená už malým deťom od jedného roka a má potenciál rásť s dieťatkom tak, ako postupne pribúdajú jeho schopnosti. Na ľavej strane je vždy veľká fotografia zvieratka, ktoré si dieťa môže do detailov prezrieť. Toto obľubujú hlavne menšie deti okolo 1 roka.
Pre staršie deti je určený mikropríbeh rozpracovaný na 4 obrázkoch. Príbehy sú veľmi jednoduché, ukazujú zvieratká z rôznych uhlov, zástupcov oboch pohlaví a deti sa postupne dozvedajú o typických vlastnostiach každého zvieratka.
Väčšie deti určite ocenia jednoduchú hru Tieň a kožúšok.

3. Komiks prispôsobený na čítanie nahlas

Komixový formát je napísaný tak, aby ho rodičia mohli deťom plynule čítať a nebolo pochýb o tom, kto kedy hovorí. V rámčeku vždy hovorí len jedna postava a jej priamu reč vždy uvedie predchádzajúca veta.

4. Hra ku knižke (určená pre vek 2-99)

Ku knižke patrí aj obrázková hra Tieň a kožúšok. Kartičky treba najprv nastrihať a potom môžete začať hľadať trojice: siluetu, fotografiu celého zvieratka a detail peria alebo srsti. Hra ju určená trocha starším deťom.
Treba začať postupne, s tromi-štyrmi zvieratkami, a keď sa Vám hra zapáči, môžete priraďovať všetky kartičky naraz alebo si zahrať obdobu pexesa.
Hra ku knihe Deň s kamarátmi na farme obsahuje všetky zvieratká z farmy, ich tieň a výrez srsti alebo peria. Kartičky treba najprv vystrihnúť a potom deti môžu priraďovať k sebe trojice, alebo si zahrať obdobu pexesa.

5. Inšpirované Montessori

Celá séria je inšpirovaná pedagogikou Montessori. Hravou formou sa deti dozvedajú o živote na farme, o potrebách ostatných zvieratiek. Deti sa tu nenápadne dozvedia, niečo typické pre to-ktoré zvieratko, aké zvuky zvieratká vydávajú, a ak to aspoň trocha príbeh dovoľuje, tak aj pomenovania v rámci zvieracej rodiny“ napr. mama-koza, otec-cap, dieťa-kozliatko.
Použité sú reálne fotografie zvieratiek. Pozadie je biele, aby nerušilo pozornosť dieťatka.

6. Odolná voči fľakom

Knižka je vytlačená na kvalitnom FSC papieri – teda pochádza zo zdrojov zodpovedných k prírode. Aby knižka čo najdlhšie vydržala aj najmenším čitateľom, sú všetky strany potiahnuté fóliou, ktorá chráni tlačený obsah pred jedlom, tekutinami aj špinavými ručičkami, takže môžete bez obáv čítať aj pri papaní.

7. Reprezentatívny darček

Detská knižka je vytlačená na tvrdých doskách, veľkosti 23 cm krát 23 cm. Kvalitnú tlač cítiť už pri prvom dotyku, knižka je robustná a naozaj veľmi odolná. V ruke sa veľmi príjemne drží, je vhodná ako reprezentatívny darček pre mladého čitateľa.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 700 g
Papier

Tvrdé dosky, laminovaný povrch, ktorý odolá špinavým ručičkám aj jedlu.
Papier je z FSC zdroja zodpovedného k prírode.

Rozmer

22cm x 22 cm

Zvieratká

pes, mačka, zajac, sliepka, kačka, hus, ovca, koza, prasa, somár, krava, kôň

4 recenzie k Deň s kamarátmi na farme

 1. Tomas

  Milé a hravé čítanie pre najmenších 🙂

 2. Jana

  Krásna knižka, moja dcérka konečne chcela čítať sama, lebo bola zvedavá ako to bude ďalej s mackom Tobim. Dcérky si knižku obľúbili. Zaujímavý nápad urobit tzv. komiks v tvrdej väzbe s reánymi fotkami zvierat. Mladšej dcére sa veľmi páčilo zaujímavé a náučné pexeso. 👍👌👏

 3. Dani

  My ju máme tiež doma, ked Luki papá, máme ju vždy na stole:) Obľúbené je prasiatko :P:P

 4. Lenka

  Dobry den,

  chcela by som sa informovat, kedy planujete vydat pripravovane knizky s mackom Tobim /zeleninova hostina a zdrave maskrty/?
  Den na farme mame doma a knizka je skvela, tak sa uz tesime na dalsie 😊

  • Petra

   Dobry den, som rada, ze sa Vam knizka paci. Plan je pred Vianocami 2019 mat dalsi diel pripraveny, tak snad pojde vsetko dobre:)

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *